Nie masz konta na Pikabee?   Zarejestruj się      ZALOGUJ SIĘ

Drzewka cytrusowe

OKOŁO 2 LATA TEMU
Hej mamy. Jestem posiadaczką dość podrośniętej cytryny doktora Pieniążka. Cytrynę mam po bracie, który wyjechał do pracy do UK i musiałam się nią zając. Początkowo myślałam, że to kilka liści i same kolce - one były najstraszniejsze. Teraz po roku cytryna ma się dobrze, ma dużo liści wielkie owoce jak grejfruty i są one pyszne. Znajoma poleca mi kumkwata czy coś takiego? Z czym to się je? Macie doświadczenie jeszcze z jakimiś cytrusami? Można jakiegoś z pestki posadzić? Czy wszystkie muszą byc szczepione aby dawały owoce?
OKOŁO 2 LATA TEMU
Raczej wszystkie, ja cytrusow nie probowalam bo to nieco za duzo roboty, ale awokado wyroslo z pestki calkiem duze :)
OKOŁO 2 LATA TEMU
http://cytrusowe.otwarte24.pl/ - ja polecam tą stronę. Sama od nich kupowałam kilka razy i wszystko przychodziło w idealnym stanie. Do tej pory uzbierało mi się : cytryna, pomarańcza, madarynka - każdej rośliny mam po 3 egzemparze różnej wielkosci. W domu pachnie cudownie. Całe lato stoja na tarasie i balkonach. Na zimę chowam je do mieszkania.W sprawach pielęgnacji polecam chyba wyczerpujący artykuł ze strony : http://www.gardena.com/pl/garden-life/garden-magazine/wszystko,-co-chcielibyscie-wiedziec-o-drzewach-cytrusowych-i-ich-zimowaniu/
ROK TEMU
Agnieszka spokojnie mogę polecić Ci drzewko cytrusowe kumkwata - szczególnie kumkwat margarita jest zjawiskowy. Owoce są jadalne i słodkie - można jeść w całości ze skórką w przeciwieństwie do innych cytrusów. Kumkwat znosi także spadki temperatury poniżej zera. Drzewko jest kompaktowe, bo dorasta w doniczce gdzieś do 2 metrów tylko, więc idealne do mieszkania. Ilość owoców na kumkwacie Cię oszołomi. Jest to bardzo plenny gatunek. Kwitnie i rodzi małe owocki regularnie. Często cytrusy te można dostać w marketach ogrodniczych.  W internecie znajdziesz też zdjęcia drzewek. Zobacz ile owoców mogą mieć na sobie.  Pozdrawiam i miłej uprawy!!
​P.S. Cytryna od dr Pieniążka jest też po prostu super. Posiadam dwie :)
ostatnio edytowany rok temu
1

Dodaj odpowiedź

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".