Nie masz konta na Pikabee?   Zarejestruj się      ZALOGUJ SIĘ

Dezynfekcja smoczków

OKOŁO 2 LATA TEMU
Jak czesto dezynfekujecie smoczki? Czym i jaką metodą je dezynfekujecie? Ostatnio słyszałam, że jak się wrzuci do sterylizatora to te tanie potrafią się pomarszczyć tam gdzie jest miejsce gumowe. Niewiem co to miałaby być za guma skoro od czegoś takiego by się marszczyła. Czy są jakieś specjalne płyny aby na szybko przeczyscie? Chodzi mi równiez o smoki do butelek bo podobno nie wolno ich oblizywać aby dziecko nie miało naszych bakterii w buzi. Prawda to?
OKOŁO 2 LATA TEMU
" Jama ustna dorosłego człowieka jest siedliskiem licznych drobnoustrojów. Samych bakterii jest ponad 300 gatunków, do tego drożdżaki, wirusy i inne. Wraz ze śliną na oblizanym smoczku czy łyżeczce, którą karmimy dziecko, przenosimy mu te wszystkie patogeny do ust. Zwiększa to ryzyko wystąpienia u niego nie tylko próchnicy czy chorób dziąseł, ale także na przykład wirusa opryszczki, a tego przecież dla własnego dziecka nie chcemy - przestrzega Agnieszka Berbeka, stomatolog. "

To tak na szybko. Ja dezynfekuję wszystkie smoczki, butelki itp. Po to jest sterylizator, wrząca woda w czajniku aby wykluczyć wszystkie możliwości ryzyka . Czy na prawdę nas zbawi to 5 min aby poczekać się to się wysterylizuje? Ja płynów dziwnych nie używam. Większość bakterii w 100 stopniach ginie i to mi wystarcza. A smoczka nie ciuckam dla dziecka by nie przeniść bakteri z - patrz cytat wyżej.
OKOŁO 2 LATA TEMU
Za każdym razem gdy uważamy, ze coś jest nie tak plus jeszcze jeden raz pomiędzy dla świętego spokoju. W pokoju się kurzy, smoczek moze spać na ziemię itp. A z ciumkaniem smoka nie wiedziałąm. Nie będę od dzisiaj bo wczęsniej mi się zdarzało kilka razy. Mam nadzieję, że nic złego nie zrobiłam bo raczej stram się dbać bardzo o stan mojej jamy ustnej....
ROK TEMU
Fajną sprawą do odkażania smoczków są wody dezynfekujące, takie jak aquaint. Ja kupiłam swoją w aptece. Szczególnie przydatna jest np. podczas spacerów, kiedy smoczek upadnie. Zawsze mam tą wodę przy sobie. Wystarczy polać nią smoczek i po kłopocie. Ginie niemal 100 % zarazków. Nie zawiera chemii, więc jest bardzo bezpieczna dla maluszka. Można nią obmyć buźkę, rączki, brudną zabawkę. Ale też nie przesadzajcie zbytnio z tą dezynfekcją, żeby nie wychować alergika!
1

Dodaj odpowiedź

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".